0 (212) 305 00 00

Doğalgaz Satış

SOCAR Türkiye çatısı altında faaliyetlerini sürdüren SOCAR Enerji Ticaret A.Ş; mesken, ticarethane ve kurumsal müşterilerine uygun fiyatlarda doğalgaz ve elektrik satışı yapan ve bu kapsamda kişiselleştirilmiş çözümler sunan bir enerji şirketidir. Gerek sağladığı tasarruf gerekse abonelerine sunduğu bilgi teknolojileri altyapısı ile sadece bir tedarikçi değil, aynı zamanda enerji danışmanı vizyonunu da sürdürmektedir.


2009 yılında doğalgaz toptan satış faaliyetlerine başlayan şirketimiz, EPDK’dan alınmış olan 30 yıl süreli doğalgaz toptan satış ve 10 yıl süreli spot LNG ithalat lisansları çerçevesinde faaliyetlerini yürütmektedir.  


SOCAR Enerji Ticaret A.Ş, doğalgaz pazarındaki şehir içi doğalgaz dağıtım şirketleri, organize sanayi bölgeleri, toptan satış şirketleri ve serbest tüketicilere doğalgaz tedarik ederken, yıllık ortalama 2 ila 2,5 milyar m3 hacimle 5 yıldır üst üste Türkiye’nin en büyük özel toptan doğalgaz satış portföyüne de sahiptir.


Farklı segmentlerdeki müşterileri için arz güvenliğini sağlayan SOCAR Enerji Ticaret A.Ş, Türkiye ve çevresindeki gelişmeleri de yakından takip ederek gelişen tedarik imkânlarını değerlendirmekte ve portföyünü sürekli çeşitlendirmektedir. 

GasSmart: Tedarik Yönetimi ve Sistemi

SOCAR Enerji Ticaret A.Ş.veri akışını güvence altına almak ve müşterilerine değer oluşturmak amacıyla Tedarik Yönetim Sistemi, GasSmart’ı müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.  

GasSmart ile aşağıdaki verileri düzenli olarak takip edebilirsiniz:

  • Günlük gaz tüketim planlaması
  • Günlük gaz tüketim gerçekleşmesi, gerçekleşme ve tahminler arasındaki sapma
  • İstenilen aralıklarda tüketim raporları
  • Kontrat yükümlülükleri
  • Mail bildirimleri
  • Duyurular, güncel piyasa bildirimleri