0 (212) 305 00 00

SOCAR Türkiye Enerji Elektrik Birimi

SOCAR Grubu çatısı altında faaliyetlerini sürdüren SOCAR Enerji Ticaret A.Ş; mesken, ticarethane ve kurumsal müşterilerine uygun fiyatlarda elektrik satışı yapan ve bu kapsamda kişiselleştirilmiş çözümler sunan bir enerji şirketidir.

Elektrik tarifeleri çeşitli kullanım alışkanlıklarına ve tüketicinin tercihine göre Ulusal Elektrik Tarifeleri ve Serbest Tüketici Tarifeleri kapsamında farklı fiyat seçenekleri sunmakta olup bu fiyat seçenekleri elektrik kullanım saatlerine, tüketici grubuna veya yapılan süreli anlaşmalara göre değişiklik göstermektedir.

SOCAR Enerji Ticaret A.Ş.’nin ürün gamında, Kaynak Tedarik Tarifesi (SKTT) dışında resmi elektrik tarifesine endeksli ürünler ile birlikte belirli bir süre zarfında sabit fiyat garantisi veren ürünler bulunmaktadır.

SOCAR Enerji Ticaret A.Ş.’nin elektrik birimi, Türkiye’de tüketimleri Türkiye Cumhuriyeti Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenmiş Son Kaynak Tedarik Tarifesi (SKTT) kapsamındaki tüketicilere hizmet sunmaktadır.

2018 yılında ticari faaliyetlerine başlayan birim, müşteri odaklılık ve güvenilirlik esasları üzerine kurulu ticaret anlayışı ile  elektrik tüketimi 10 milyon kWh/yıl ve üzerinde olan 
SKTT kapsamındaki tüketicilere doğrudan elektrik satışı yapmaktadır.

Müşterilerine sadece enerji tedarikçisi değil, çözüm ortağı olarak da yaklaşma ilkesini benimseyen elektrik birimi, SKTT yönetiminde yetkin uzman kadrosuyla hizmet vermektedir. Fiyat ve maliyetler konusunda aylık ve yıllık öngörüler hazırlayan birim, bu öngörüleri müşterileriyle düzenli olarak paylaşmakta ve bu doğrultuda en verimli enerji tüketimi yapısını oluşturma konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu sayede müşterilerin SKTT kaynaklı riskleri en aza indirilmektedir.

Bir önceki yılda ve/veya mevcut cari yıl içinde toplam tüketimi 10 milyon kilowatt saat (kWh) ve üzerinde olan, mesken harici tüketici grupları, SKTT kapsamına girmektedir. Daha önce yüksek tüketim grubunda bulunan ve tüketimini düşürerek farklı bir kapsama geçmiş olan tüketiciler ise yeniden 10 milyon kWh ve üzeri seviyeye çıkmışlarsa tekrar SKTT kapsamına girer. Bu durumdaki tüketiciler için SKTT tarifesi hemen uygulanmaya başlar.

Bir tüketicinin SKTT kapsamına girmesi için aranan yıllık 10 milyon kWh tüketim şartı, sayaç başına ölçümlenen bir kural olup bu bağlamda sadece tek bir sayacı ile 10 milyon kWh tüketim yapması gerekmektedir. Bu kuralın tek istisnası organize sanayi bölgeleridir (OSB). OSB içindeki işletmeler 10 milyon kWh’ten az tüketim yapsalar da ana OSB sayacı yılda 10 milyon kWh’ten fazla tüketim yapıyorsa, ilgili OSB’deki tüm alt işletmeler SKTT kapsamında değerlendirilir.

SKTT kapsamına giren tüketiciler, SOCAR Türkiye Enerji’nin elektrik birimiyle ikili sözleşme imzalayarak daha uygun fiyatlarla elektrik temin edebilir

Düşünceleriniz bizim için önemli.
Her türlü soru, sorun ve geri bildirimleriniz için bize ulaşın.
*
*
*
*
GÖNDER
* Lütfen zorunlu alanları giriniz